Exhibice tečkou za letošní sezonou

V neděli 21. června proběhlo v břežanské hale ukončení uplynulé sezony. Jedná se již o tradiční závěr naší roční práce, ale i tak přinesl ten letošní několik novinek.

V úvodu jsme zhodnotili florbalové období, které je za námi, a nahlédli do toho, které za tři měsíce začne. Mezi hlavní změny následující sezony patří rozšíření Florbalové ligy nadějí pro mladší a starší žáky o další týmy. S těmito kategoriemi je spojena i další novinka – společný pravidelný trénink v břežanské hale. Pro hráče, kteří už jsou na žákovské kategorie staří, bude založena kategorie dorostu a juniorů. U přípravky a elévů budeme pokračovat stejným způsobem jako tento rok. Přibude však ještě pár odehraných turnajů.

Po úvodním slově následovala na jedné polovině hřiště soutěž v nájezdech, na druhé se rozehřívali a důležité dovednosti se do krve snažili dostat hráči z rodin našich Panterů.

Z kvalifikace nájezdů postoupili do finále dva zástupci přípravky (Vlastimil Fňukal, David Vlachynský), ze kterých to do vítězného konce dotáhl Vlastík Fňukal. Po napínavém finále (Jakub Jírovec, Daniel Kuřák) zvítězil mezi elévy Kubík Jírovec. U mladších žáků z trojice finalistů (Radek Horáček, Jiří Takáč, Bohdan Rapčan) vyšel nejlépe Jirka Takáč. Nejstarší se do finále probojovali také tři (Zdeněk Klimeš, Pavlína Maruštíková, Matěj Štrunc). Z nich pak závěrečné nájezdy zvládl nejlépe Matěj Štrunc.

Po vyhlášení těchto vítězů proběhlo i důležité vyhlášení neužitečnějších hráčů celé sezony.

Hráče přípravky a elévů jsme za celoroční práci, snahu a neustálé zlepšování ocenili zlatými medailemi všechny – David Bagoňa, Petr Čermák, Filip Dvořák, Vlastimil Fňukal, Markéta Hnízdilová, Jakub Jírovec, Radek Kapaňa, Jakub Kopecký, Jakub Kresan, Daniel Kuřák, Stanislav Simandl, Vojtěch Smolen, Tereza Smolenová, Petr Solař, Pavel Šiko, Šimon Šubrt, Robert Turoň, Daniel Urban, David Vlachynský.

U mladších žáků byl oceněn Bohdan Rapčan. Starší žáci měli nejužitečnější hráče dva – Davida Hájka a Matěje Štrunce. Nejužitečnější hráčkou napříč všemi kategoriemi se stala Pavlína Maruštíková, brankařem pak Petr Řihák.


 

Letos poprvé jsme se také oficiálně rozloučili s hráči, kteří odehráli poslední sezonu v žákovských kategoriích. Z přítomných to byl David Hájek a Petr Řihák. Oba si mohli během celého odpoledne prohlédnout fotografie z jejich první sezony 2009/2010.

Ve druhé polovině programu se rozjel souboj mezi týmem „mladších“ (všichni naši hráči) a týmem „starších“ (trenéři, bývalí hráči a zástupci rodin hráčů). Celkem se jednalo o tři srovnání. V přestávkách utkání proběhla nejdříve soutěž ve štafetovém slalomu, poté ve střelbě na přesnost. Tu první vyhráli „starší“, druhou zase „mladší“. Rozhodnout tak měla poslední patnáctiminutovka utkání. Tu, i díky skvělému počtu zapojených, ovládl tým s vyšším věkovým průměrem. Po dvou letech tak titul vítěze exhibičního utkání změnil svého majitele.


(další fotografie ve fotogalerii)

 

Myslím, že sezonu se podařilo ukončit ve velmi příjemné atmosféře. O to se zasloužili všichni přítomní hráči, rodiče a fanoušci. Za tuto akci i celou sezonu jim tak patří velké díky.

                                                                                                         Miroslav Fojtík

 


 

 

 

PODPORUJÍ NÁS

OBEC BOŽICE        LÉKÁRNY HYTYCH        ŠTRUNCOVI        DVOŘÁKOVI       ROBÍŠKOVI      TUROŇOVI