Florbalová liga nadějí - Hostěradice

 

V sobotu 19. ledna jsme se podruhé v této sezoně vydali na turnaj Florbalové ligy nadějí. Jak je zvykem, na řadě v pořádání byly Hostěradice.

 

Z prvního turnaje jsme odjížděli spíše zklamáni. Jak z našich výkonů, tak z ne příliš florbalového průběhu nejstarší kategorie. Z obojího jsme tentokrát měli pocity lepší, a tak se z Hostěradic odjíždělo v sobotní odpoledne v lepší náladě. K tomu dopomohla i obcí nově zakoupená sada kraťasů a štulpen. Do této doby měli naši nejmladší pouze dresy. Není to však vše, co obec mladým florbalistům v této sezoně věnovala. A obec není jediná, která naše florbalisty podpořila. To však podrobněji v některém z dalších článků. Zpět k sobotnímu turnaji.

 

Tentokrát zahajovala mladší kategorie. Té se podařilo vstoupit výhrou nad DDM Miroslav. Napínavý zápas s Prosiměřicemi nakonec skončil ve prospěch soupeře. Poslední utkání této kategorie bylo stejně jako ta předešlá velmi vyrovnané, ale šťastnějším týmem se nestal ten hostěradický, ale ten náš. Po minulém bodu za remízu si hráči 4.-6. třídy připisují body čtyři. A ze čtvrté příčky se tak i díky celkovému skóre posunuli na příčku druhou.

 

 

 

 


Nejstarší kategorie rozehrála svoji část dne také proti DDM Miroslav. Utkání bylo velmi napínavé a bez chvíle klidu. Ke konci si protihráči vedoucí brankou nakonec dokráčeli pro vítězství 2:1. Druhé utkání bylo proti soupeři, který na minulém turnaji neztratil ani bod a na první příčce tabulky se pyšnil skórem 23:3. Tým složený hlavně z žáků deváté a osmé třídy vyznává spíše netechnický a směrem k výhře účelný styl hry. My jsme si po minulém turnaji ujasnili, že toto není hra, kterou bychom chtěli předvádět i my. Od začátku tohoto souboje se však rodilo překvapení dne, kdy se náš tým dostal do vedení velmi technicky povedenou střelou. Oproti soupeři velmi mladý tým se spojil a tahal za jeden provaz. Soupeři nedovolil na větším hřišti jeho hru a postupně zvětšoval svůj náskok. Utkání nakonec skončilo 4:1 pro božické Pantery a všem, kteří byli přítomní, bylo jasné, že se jednalo o výkon, na který se bude vzpomínat ještě dlouho. Takovéto chvíle tvoří pravý tým a kamarády.

 


 

V posledním duelu dne nastoupili naši proti sousedům z Břežan. Pohledný florbal dopadl šťastněji pro náš tým, který si i díky této výhře na turnaji připsal cenné čtyři body. V tabulce se tak více přiblížil k druhé Miroslavi.

 

Tabulky převzaty ze stránek DDM.

 

Opět si zaslouží pochvalu všichni hráči, kteří se na sobotní výsledky nadřeli. Samozřejmě nemůžeme ani tentokrát zapomenout na rodiče, již pomohli s dopravou.
 

Pokud chcete být u těchto utkání i vy, máte 2. března jedinečnou možnost. To se naši představí na domácí půdě v místní tělocvičně, kam vás všechny za celý tým srdečně zvu.

 

Všechny fotografie v plném rozlišení naleznete ve fotogalerii. Na stránkách ligy https://www.ddmmiroslav.wu.cz/florbal.html naleznete další informace se všemi výsledky.

 

                                                                                                                           Miroslav Fojtík

Diskuze

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

PODPORUJÍ NÁS

OBEC BOŽICE        LÉKÁRNY HYTYCH        ŠTRUNCOVI        DVOŘÁKOVI       ROBÍŠKOVI      TUROŇOVI