Miroslavská florbalka - první turnaj elévů

Novou sezonu zahájili naši elévové pěkně zostra. Hned po dvou trénincích jeli totiž změřit své síly do Pohořelic.

Miroslavská florbalka, kterou pořádá SVČ Miroslav pro hráče 1.-3. třídy, proběhla již potřetí, poprvé však za naší účasti. Hned na počátku je nutné organizátory ze SVČ Miroslav za turnaj pochválit. Velmi příjemná atmosféra a bezchybná organizace byly ideálním místem pro rozvoj nejmladších florbalistů.

Na turnaj jsme se vydali s hráči, kteří již v minulé sezoně pravidelně trénovali. Od minulého turnaje, který proběhl před prázdninami, jsme na našich hráčích mohli vidět výrazné zlepšení. Všichni kluci si za výkon a snahu zaslouží velkou pochvalu.
 

Sestava: Filip Dvořák, David Bagoňa, Jakub Jírovec, Jakub Kopecký, Solař Petr,
Pavel Šiko, Šimon Šubrt.

Skupina B
Všichni začali utkáními ve skupině. Pohořelice (1:11), vítězové minulých dvou ročníků, byly na začátek sice těžkým soupeřem, ale hlavně ve druhém poločase odehráli naši kluci zápas se vztyčenou hlavou. Dokázali podržet míček, rozehrát se zvednutou hlavou a vybojovat spoustu soubojů.

Ve druhém utkání se náš tým srovnal s týmem z Ivančic (3:2). Velmi vyrovnaný duel, který několik minut před koncem otočili Panteři na svoji stranu, se stal vůbec prvním vítězným utkáním našich elévů. Zajistil také druhé místo ve skupině B a jistou čtvrtou příčku v turnaji.

Semifinále
V semifinále se náš tým utkal s vítězem skupiny A. Velmi kvalitní soupeř z Brna (0:15) nám ukázal, co vše ještě můžeme zlepšovat, a prošel do finále, které nakonec i vyhrál.

O 3. místo
Hned v prvním turnaji sezony si ale i tak naši elévové zahráli o bronzový pohár. V souboji o třetí místo se potkali se soupeřem, který je nám znám z vyšších kategorií. Na hráčích se projevila únava za celé dopoledne hlavně ve snížené koncentraci. I v posledním utkání turnaje se ale kluci vydali ze všech svých sil a nabrali tak další důležité minuty na hřišti, které výrazně přispívají k jejich dalšímu zlepšení. Třetí místo získal, v tomto utkání šikovnější, tým z Miroslavi (1:6).

Konečné pořadí

1. Gepardi Junior Brno
2. ZŠ Pohořelice
3. Černí jestřábi Miroslav
4. Fbc Panthers Božice
5. SVČ Ivančice A
6. SVČ Ivančice B

Výsledky všech utkání zde.

Video z vyhlášení zde.
 

Viděli jsme výrazné zlepšení v držení míčku a v pohybu na hřišti. Do příštího turnaje je naším cílem vše nadále rozvíjet a zvýšit počet přihrávek mezi našimi hráči.

Nesmíme ale zapomenout, že turnaje v této kategorii nejsou cílem našeho snažení, ale jsou doplňkem k tréninku. Správně organizovaný turnaj vynahradí několik tréninků. A to tento turnaj byl. Ještě jednou tak poděkuji organizátorům za celé sobotní dopoledne. Zároveň bych rád poděkoval rodičům, kteří své děti přijeli podpořit a vytvořili na tribuně božický kotel. Díky zaslouží i Matěj Štrunc ze starších žáků, který během turnaje našemu týmu pomáhal.

Všechny fotografie ve fotogalerii. Pro Vaše postřehy, názory a reakce je otevřená diskuze pod článkem.

                                                                                                            Miroslav Fojtík

 

Diskuze

412465421@qq.com

syctdwntbie@gmail.com

kvalitní trenér dělá kvalitní hráče

když už v článku padlo tolik poděkování, po tom, co jsem viděla v sobotu, musím i já poděkovat a hlavně pochválit "pana trenéra", který s dětmi od posledního (a vlastně jejich prvního) turnaje udělal neskutečné pokroky. na turnaj jsme jeli s hrůzou, jak že to zase dopadne a hned po prvním zápase jsme byli plní nadšení, energie, jásotu, radosti! prostě jen tak dál! bylo to skvělé, nabité, důrazné a my všichni si mohli při fandění vykřičet hlasivky :)

Re: kvalitní trenér dělá kvalitní hráče

Děkuji za pochvalu. Všem dětem velmi prospělo letní soustředění a všechna činnost na něm. Jsem i rád, že jste si mohli pořádně zafandit :)

Přidat nový příspěvek

PODPORUJÍ NÁS

OBEC BOŽICE        LÉKÁRNY HYTYCH        ŠTRUNCOVI        DVOŘÁKOVI       ROBÍŠKOVI      TUROŇOVI