5. místo v okrese - výsledky okresního finále AŠSK

V sobotu 17. 1. se ve Znojmě konalo okresní kolo AŠSK, ve kterém Božické Panthers čekali hned čtyři soupeři. V prvním zápase proti favorizovanému týmu Zš Republiky předvedli božičtí krásný bojovný výkon, avšak produktivita stála na straně favoritů, kteří za první polovinu skočili do vedení 3:0. Ve druhé polovině se podařilo snížit na 3:1, ale soupeř přidal další dva góly. Na konci zápasu upravil na konečných 5:2 nejlepší střelec Panthers, Matěj Štrunc.

Ve druhém zápase proti Zš Mareše pokračovala počáteční tragédie, kdy božičtí obdrželi opět tři góly a prohrávali tak 3:0. Ovšem ve druhé polovině předvedli téměř heroický výkon, kdy po třech gólech Matěje Štrunce a jen jednom obdrženém gólu, vstupovali do závěrečných minut jen s mírným gólovým mankem a následovala dramatická koncovka při hře bez golmana, kterou se nepodařilo využít.

Ve třetím zápase proti Prosiměřickým se projevila jasná únava a nedůslednost obrany, kdy v podstatě celý tým vyřadil jeden hráč od soupeře, který vstřelil 8 z 10 gólů a zápas tak skončil 10:0.

Do posledního zápasu vstupovali božičtí Panthers bez možnosti na lepší umístění, a tak šlo hlavně o to si hru vychutnat a užít. Začátky nám prostě nevycházejí. Po první půli opět svítil na tabuli stav 3:0 pro Zš Mládeže. Ve druhé půli naskočilo duo Hájek Štrunc do jedné útočné lajny a nátlak na soupeře narůstal až do gólového vyvrcholení. Štrunc si sám projel hřiště, zamířil a propálil golmanovi míček mezi nohama. Bohužel, i když krásný gól, z božické strany poslední. Soupeř přehrál obranu důslednou hrou na tělo a postupně navyšoval svůj náskok až na konečných 6:1

Závěrem bych chtěl jen vyzdvihnout výkon jediného střelce Božic a to Matěje Štrunce, který dal všech šest gólů. Poté ještě výkon Davida Hájka, který na tři góly asistoval, ale hlavně výkon gólmana Peti Říháka, který i přes nejvyšší počet obdržených gólů měl nejvíce zákroků a pochytaných střel a opět potvrdil, že do naší branky stoprocentně patří.

                                                                                                                   Jiří Šotkovský

 

PODPORUJÍ NÁS

OBEC BOŽICE        LÉKÁRNY HYTYCH        ŠTRUNCOVI        DVOŘÁKOVI       ROBÍŠKOVI      TUROŇOVI